Výhody

Cestovní pojištění kryje riziko léčby nemoci, úrazu nebo zranění při nehodě

Můžete ho sjednat pro cesty na území Evropské unie nebo ve světě

V EU nabízí lepší krytí, než je běžný nárok na zdravotní ošetření pro občany Evropské unie

Je možné uzavřít doplňkové připojištění

Pojistku může hromadně uzavřít jeden člověk za celou skupinu osob

Výběr z krátkodobého a celoročního cestovního pojištění

Cestovní pojištění kalkulačka

Na cestovní pojištění by měl myslet každý, kdo se chystá navštívit zahraničí. Jelikož tento druh pojištění nabízí mnoho pojišťoven, je z čeho vybírat. Abyste se dokázali rozhodnout co nejlépe, vyplatí se využít kalkulačku cestovního pojištění. Online kalkulačka totiž každému ukáže přehlednou nabídku různých cenových variant, včetně dalších rozdílů jednotlivých produktů. 

K tomu, abyste dostali správný přehled cestovního pojištění, je nutné zejména zadat:

  • Délku zahraniční cesty – datum odjezdu z ČR a návratu
  • Cíl cesty – konkrétní destinace, do které jedete
  • Typ cesty – turistika, práce, rizikovější sporty
  • Věk – obvykle existují 3 věkové skupiny
  • Počet osob – můžete pojistit nejenom sebe, ale i vaše spolucestující. Zadat také můžete informaci, že cestujete jako rodina. Rodina totiž může získat slevu.

Po vyplnění všech potřebných údajů ihned získáte všechny potřebné informace, které vám k cestovnímu pojištění kalkulačka připravila. Ovšem při rozhodování o tom, u které pojišťovny uzavřete smlouvu, se nerozhodujte pouze podle ceny. Ve srovnání cestovního pojištění uvidíte i další informace, které jsou pro jednotlivé pojistné produkty podstatné.

Co ještě při výběru cestovního pojištění sledovat

Limit pojistného krytí

Vždy se podívejte, jak vysoké základní pojistné krytí každá pojišťovna nabízí. Většina z nich má k dispozici různé varianty, takže je vhodné si udělat i jejich porovnání. Tato informace je klíčová. Určuje, jaký objem finančních prostředků (potřebných na případnou léčbu) za vás pojišťovna zaplatí.

Omezené položky u pojistného krytí

Určité druhy léčby a lékařských zákroků jsou ze základního cestovního pojištění vyjmuty. Proto je vhodné si dobře přečíst podmínky každé pojišťovny. Může se jednat o úplné vyjmutí, ale v některých případech je pojistné krytí sice k dispozici, ale v omezeném rozsahu. Typickým příkladem omezeného krytí jsou akutní zákroky u zubaře v cizině.

Skupinové a rodinné slevy

Některé pojišťovny nabízejí skupinové nebo rodinné slevy. To znamená, že pokud u nich chcete ušetřit, je potřeba všechny cestující osoby pojistit v rámci jedné pojistné smlouvy. Vedle finanční úspory to všem ušetří čas a administrativu.

Další druhy pojištění

Vždy je potřeba zvážit, zda si pojistíte pouze základní náklady na léčení nebo se rozhodnete i pro další připojištění. Jedná se zejména o úrazové pojištění, pojištění zavazadel, storno poplatku u cestovní kanceláře a pojištění odpovědnosti za škodu. U některých pojišťoven může být určitý druh připojištění dokonce nabízen jako součást cestovní pojistky. V případě placeného připojištění vždy existují rozdíly v ceně, takže i tento faktor může ovlivnit vaše rozhodnutí.

Frekvence cestování

Pokud v průběhu roku cestujete do zahraničí hodně často, všimněte si ve výsledcích online kalkulačky varianty ročního cestovního pojištění. Tento produkt se uzavírá na 1 rok a může být cenově výhodnější. Jen musíte počítat s tím, že u něj je často omezena délka jedné zahraniční cesty např. na 30 nebo více dní. Součástí podmínek může být i požadavek na konkrétní počet dní strávených v České republice po návratu ze zahraničí. Teprve po jejich uplynutí máte nárok na další cestu, jestliže chcete využít pojistné krytí z uzavřeného ročního cestovního pojištění.